Od 19 do 31.10.2014 przebywaliśmy z chłopcami na intensywnym turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku „Neuron” w Małym Gacnie. To był nasz drugi pobyt w tym ośrodku.

Wybieramy turnusy w terminach jesiennych lub wczesnowiosennych, bo cena w porównaniu do tych wakacyjnych jest dużo korzystniejsza, a w naszym przypadku, gdy za wszystko płacimy podwójnie, liczy się każdy grosz.

W „Neuronie” jest locomat – zintegrowana orteza do nauki chodu, w której Dawidek ćwiczył naukę chodzenia. Każdego dnia od 8 rano do późnego popołudnia, mieliśmy szereg zajęć rehabilitacyjnych. Korzystaliśmy z następujących zajęć: rehabilitacja ruchowa, stymulacja chodu, integracja sensoryczna, ćwiczenia na pająku, masaż, terapia funkcji wzrokowych, terapia ręki i chyba najbardziej ulubiona przez chłopców hipoterapia.Oprócz tego mieliśmy konsultacje z neurologopedą.

Przesyłamy uściski dla wszystkich cioć i wujków z "Neuronu"za to, że wkładają tyle serca w rehabilitację naszych pociech.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają naszym chłopcom i przyczyniają się do ich postępów ruchowych. To dzięki Państwu możemy zapewnić chłopcom należytą rehabilitację i pomóc im w walce z niepełnosprawnością.

Szczególne podziękowania należą się też moim rodzicom: babci Irence i dziadziowi Zdzisiowi, którzy pomagają nam rozprowadzać apele z prośbą o przekazanie 1% podatku na Fundację, a tym samym zbierać środki na leczenie Szymonka i Dawidka.

Niestety w sytuacji dzieci ciężko i przewlekle chorych nasze zadanie jest utrudnione.

Musimy prosić o pomoc co roku, aby pozyskiwać środki na leczenie naszych dzieci. Niestety środki zbierane z 1% podatku, z roku na rok są coraz mniejsze, bo przybywa chorych dzieci, które również tak, jak nasze potrzebują pomocy. Teraz prawie każdy w swoim środowisku zna osobę potrzebującą, chore dziecko, które zbiera środki na leczenie, operację czy rehabilitację.

Dlatego raz jeszcze wszystkim, którzy o nas pamiętają i wspierają nas, naszym darczyńcom, osobom przekazującym 1% podatku z głębi serca dziękujemy w imieniu swoim jak i Szymonka i Dawidka.

Poprzedni  Zestaw 1/2  Następny

Aktualności

Luty 2018

Nadal dzielnie walczymy i mamy odważne plany na Nowy Rok.

Więcej …
 
Luty 2017

Nowy Rok 2017

Więcej …
 
Styczeń 2016

Nowy Rok

Więcej …
 
Listopad 2015

Jesienne klimaty

Więcej …
 

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

© 2011 - 2012, Agnieszka i Sławomir Guściora.

Wdrożenie: StudioJP